Blije këtë produkt
500 Lekë

Tregime amerikane ( Botuar nga: Botimet Kokona në 2006 )

Përkthyesi:  Vedat Kokona

Në këtë vëllim janë përmbledhur tregimet: "Episodi Kugelmas" të Woody Allen, "Kortezi dhe Montezuma" të Donald Barthelme, "Dëborë" nga Ann Beattie, "Sirena e Farit" e Ray Bradbury, "Katedralja" e Raymond Carver, "Një trëndafil për Emilinë" e William Faulkner, "Mund të të varin vetëm një herë" e Dashiell Hammett, "Kodrat sa Elefantë të Bardhë" e Ernest Hemingway, "Engjëlli Levin" e Bernard Malamud, "Grimpëll Budallai" e Isaac Bashevis Singer, "Raport për Efektin Barnaus" e Kurt Vonnegut dhe "Dobia e forcës" e Williams Carlos Williams.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Kokona (2006)
  • Botuar në: 2006
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-914-2-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 148
  • Përmasat e librit: 146 x 205 x 8 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania