Blije këtë produkt
400 Lekë

Tre të Shoshnjarët- Besa ( Botuar nga: Botime Françeskane në 2019 )

Autori:  At Daniel Gjeaj

"Tre të shoshjanët" (besa) futet në kategorinë e krijimtarisë së mirëfilltë letrare me portrete e tregime nga jeta e Dukagjinit. Besa, fjala e nderit, pasaporta fisnikëruese e shqiptarit, kult që kalon kufijtë e natyrës si një krijesë e indeve tona gjenetike në themel të së cilës rrjedhin virtytet dhe morali arbëror. Besa si parim dhe si vepër është kulmi i sakrificës dhe mirësisë njerëzore. Madhështinë e besës shqiptare, kurorë e të gjitha virtyteve tona e gjejmë të mishëruar në shkallën më të lartë në theroritë e patriotëve Mark Milani, Babun Celi dhe Zef Delia. Libri vjen si vegim i bekuar për një ngjarje të pashoqe historike e kthyer në baladë dhe kënduar brez pas brezi në zharkun e lahutës.

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Françeskane (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-97-78-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 62
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 4 mm

Njihu me Autorin

At Daniel Gjeaj -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania