Blije këtë produkt
1600 Lekë

Toka e sheshtë ( Botuar nga: Helga's Secrets në 2020 )

Autori:  Eric Dubay
Përkthyesi:  Sonila Sinanaj

Horizonti gjithmonë shfaqet jashtëzakonisht i sheshtë prej 360 gradësh rreth e qark atij që e vëzhgon, pavarësisht nga lartësia ku ndodhet. Të gjitha pamjet nga balonat, raketat, avionët dhe dronët amatorë tregojnë një horizont plotësisht të sheshtë në lartësinë mbi 20 milje. Vetëm NASA dhe "agjencitë e tjera hapësinore" qeveritare tregojnë një formë të lakuar të tij në fotot ose videot e tyre false CGI (imazhe që dalin nga kompjuteri).

Çmimi: 1600 Lekë
Blije këtë produkt
1600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Helga's Secrets (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928090805
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 152
  • Përmasat e librit: 142 x 200 x 12 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania