Blije këtë produkt
1300 Lekë

Toka amerikane ( Botuar nga: Botimet Living në 2021 )

Autori:  Jeanine Cummins
Përkthyesi:  Sonila Pasmaçiu

Lidia Perez jeton në qytetin e Akapulkos, në Meksikë. Ajo ka një library që e konsideron si strehën e saj të ëndrrave, një djalë, dritën e syve të saj dhe një bashkëshort të mrekullueshëm, i cili është një gazetar sypatrembur. Një ditë, në librarinë e saj hyn një burrë, i cili blen dy nga librat e saj të preferuar. Ai quhet Havier dhe është erudit. Lidia nuk e di, por ai është shefi i kartelit më të ri të drogës në qytet. Mes te dyve lind një miqësi shumë e veçantë, e cila e bën Lidian të besojë në mirësinë e atij njeriu. Në një qytet që drejtohet nga një kartel droge, miqtë mund të bëhen armiq brenda një nate dhe Lidias nuk i mbetet veçse të arratiset nga qyteti, bashkë me të birin. Rrugëtimi është i rrezikshëm, jo vetëm për ata, por edhe për shumë të tjerë që do të njohin pergjatë tij. Kujt mund t'i besojë dhe sa e përgatitur është Lidia per te sakrifikuar gjithçka?

Çmimi: 1300 Lekë
Blije këtë produkt
1300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Living (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928338198
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 435
  • Përmasat e librit: 152 x 230 x 30 mm

Njihu me Autorin

Jeanine Cummins -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania