Blije këtë produkt
1250 Lekë

Tirza ( Botuar nga: Dituria në 2022 )

Autori:  Arnon Grunberg
Përkthyesi:  Agim DoksaniAnxhela çikopano

Në fund të të pesëdhjetave, Jërhen Hofmesteri nis të kuptojë se jeta po i rrëshqet nga duart. Pas humbjes së punës dhe gruas, humbjes së kursimeve dhe largimit të vajzës së madhe, i mbetet krenaria se është zot i një shtëpie madhështore në lagjen më të pasur të Amsterdamit dhe Tirza, vajza e vogël, xhevahiri i tij, sidomos pas zhgënjimit me vajzën e madhe, Ibin, e cila ka lënë universitetin për të ngritur një biznes të vogël, që nuk ka të bëjë aspak me aftësitë intelektuale.

Çmimi: 1250 Lekë
Blije këtë produkt
1250 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928366290
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 418
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 32 mm

Njihu me Autorin

Arnon Grunberg -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania