Blije këtë produkt
400 Lekë

Tingujt e trupit tënd ( Botuar nga: Ombra GVG në 2008 )

Autori:  Edmond Tupe

Detyrimisht, mbetet vetëm kujtesa e trupave tanë për t'u provokuar, eksploruar, inspektuar, kontrolluar e gërmuar thellë, deri në palcën e saj që rrezaton tinëzisht jashtë kohës e hapësirës, por, mjerisht, kujtesa e kurmit tënd, tani që nuk të kam më pranë fizikisht e ndihem shpirtërisht i verbër, shurdh, memec e cung, nuk mund të më ndihmojë në këtë drejtim çoroditës por të dobishëm, kështu që do të bëj çmos ta detyroj trupin tim të lodhur, ndoshta të velitur, por asnjëherë të ngopur nga dashuria hon e thellë që ka njohur, provuar, shijuar, përvetësuar e përjetuar. Edmond Tupja në librin e tij “Tingujt e trupit tënd”

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2008)
  • Botuar në: 2008
  • ISBN-13: 978-99943-44-83-3
  • Nr. faqe: 88
  • Përmasat e librit: 140 x 200 x 8 mm

Njihu me Autorin

Edmond Tupe -

Edmond Tupja është përkthyes dhe shkrimtar shqiptar, ka lindur në Tiranë në vitin 1947. Pasi kreu studimet në vendlindje, u diplomua për gjuhë e letërsi frënge në Universitetin e Sorbonës, Paris. Fillimisht pedagog në Fakultetin e Historisë e të Filologjisë, pastaj mësues në qytetin e Gramshit, më ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania