Blije këtë produkt
800 Lekë

Thika e mprehtë ( Botuar nga: Dudaj në 2008 )

Autori:  Philip Pullman
Përkthyesi:  Artan Miraka

Lira e vogël guximtare kalon një portë vezulluese në qiell dhe gjendet në një qytet shumë të bukur e të shkretë, në botën tjetër, ku rrugët ruhen nga fantazmat që ushqehen me shpirtra dhe në qiell dëgjohet rrahja e largët e flatrave të engjëjve. Por nuk është e vetme: dymbëdhjetëvjeçari Uill Perri, që arratiset nga jeta e tij pas një vrasjeje, ka hyrë gjithashtu në këtë mbretëri të re. Në një udhëtim të rrezikshëm nga bota në botë, Lira dhe Uilli zbulojnë një sekret vdekjeprurës: një objekt me një fuqi të jashtëzakonshme shkatërruese. Në çdo hap që hedhin, ata i afrohen një rreziku gjithnjë e më të madh – dhe së vërtetës tronditëse të destinacionit të tyre

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2008)
  • Botuar në: 2008
  • ISBN-13: 978-99943-0-086-0
  • Nr. faqe: 321
  • Përmasat e librit: 130 x 200 x 15 mm

Njihu me Autorin

Philip Pullman -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania