Blije këtë produkt
1400 Lekë

Theodosi i vogël ( Botuar nga: Toena në 2022 )

Autori:  Răzvan Rădulescu
Përkthyesi:  Maniela Sota

Romani Theodhosi i vogël, është një fantazi që mbështjell shqetësimet shoqërore në një ambient përralle, i cili përmban një sërë personazhesh që nuk do të ishte me vend të uleshin rreth të njëjtës tavoline me politikanët, strategët dhe personalitetet e medias së sotme. Ne botën e Radulescu-t gjeografia e Rumanisë është e transformuar: kufijtë janë të ngatërruar në një menyrë të tillë saqë formohen rrënjë të reja historike në territoret që kanë lindur prej tyre.

Çmimi: 1400 Lekë
Blije këtë produkt
1400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Toena (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928348920
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 510
  • Përmasat e librit: 140 x 202 x 40 mm

Njihu me Autorin

Răzvan Rădulescu -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania