Blije këtë produkt
1100 Lekë

Testamentet e tradhëtuara ( Botuar nga: Pika pa sipërfaqe në 2011 )

Autori:  Milan Kundera
Përkthyesi:  Balil Gjini

Kjo ese është shkruar si një roman mbi nëntë pjesë të veçanta. Për artin e romanit është personazhi kryesor i librit: shpirti i humorit që ai kishte, marrëdhënia e tij misterioze me muzikën, etj. Tregimi i tij bëhet në tri faza. Libri shqyrton situata kyçe në epokën tonë, çështja morale ngrihet kundër artit të shekullit, kalimi i kohës e bën të pasigurt për identitetin e "unë", kujtesa si një formë e harresës, nocioni thelbësor i modestisë si një kohë e bazuar në pamaturinë e individit që të bëhet zakon dhe rregull, shpall muzgun e individualizmit, dhe fuqinë misterioze të vullnetit të dëshirë së fundit të njeriut të vdekur.

Çmimi: 1100 Lekë
Blije këtë produkt
1100 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Pika pa sipërfaqe (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4041-4-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 296
  • Përmasat e librit: 135 x 200 x 20 mm

Njihu me Autorin

Milan Kundera -

Milan Kundera lindur më 1 prill të 1929 në Brno, Çeki është shkrimtari më i njohur i Çekisë dhe një nga shkrimtarët më të mirë të kohës. Me origjinë çeke, ai jeton që prej vitit 1975 në Francë dhe në vitin 1981 u bë një francez i naturalizuar. Ai e konsideron veten francez dhe këmbëngul që ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania