Blije këtë produkt
600 Lekë

Teqeja e Shterpave ( Botuar nga: Zenit në 2017 )

Autori:  Balil Gjini

Pezuli i ballkonit të shtëpisë së Lejlasë ishte mbushur plot me saksi me karafila të kuq, të cilët vareshin poshtë penxhereve të hekurta, dhe dukej sikur, pasi shndërroheshin në një lëng të kuq, merrnin sokaqet e rrugët, mbërrinin në shtretërit dhe kanapetë ku dergjeshin në vapë meshkujt me trupin e lakuriqtë, dhe pastaj (çfarë pastaj?!...), ktheheshin mbrapsht sivalë e ngrohtë psherëtimash, apo thashethemesh...

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Zenit (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-113-67-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 200
  • Përmasat e librit: 130 x 190 x 15 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania