Blije këtë produkt
900 Lekë

Templari i fundit ( Botuar nga: Dudaj në 2008 )

Autori:  Raymond Khoury
Përkthyesi:  Taqo Trajçe

Akre, viti 1291 pas Krishtit... Ndërsa qyteti digjet dhe sulmet e furishme të njerëzve të sulltanit mbi të nuk kanë të reshtur, anija  Falcon Temple nis lundrimin duke mbartur një grup të vogël kalorësish dhe një arkë të mistershme, që u është besuar atyre nga Mjeshtri i Madh i Urdhrit. Anija zhduket pa asnjë gjurmë.Qyteti i Nju-Jorkut, në ditët e sotme... Katër njerëz të veshur si kalorës tempullarë sulmojnë Muzeun Metropolitan në ditën e hapjes së një ekspozite të Vatikanit dhe vjedhin një kodues mesjetar të mistershëm. Agjenti i FBI-së Sin Reilli dhe arkeologia Tes Çejkin përfshihen në një lojë vdekjeprurëse si macja me miun me disa vrasës të pamëshirshëm, teksa rendin në tri kontinente në kërkim të vendprehjes përfundimtare të anijes  Falcon Temple dhe të së vërtetës shqetësuese për ngarkesën e saj.

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2008)
  • Botuar në: 2008
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-0-079-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 468
  • Përmasat e librit: 141 x 218 x 33 mm

Njihu me Autorin

Raymond Khoury -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania