Blije këtë produkt
800 Lekë

Tejqyra e qelibartë ( Botuar nga: Dudaj në 2010 )

Autori:  Philip Pullman
Përkthyesi:  Artan Miraka

Lira dhe Uilli, dy fëmijë të zakonshëm në një mision (të përtejbotshëm) të jashtëzakonshëm, ndodhen në një rrezik që s’përshkruhet dot. Me ndihmën e ariut me parzmore, Iorek Birnisonit, si dhe të dy spiunëve të veckël galivespajanë, iu duhet të hyjnë në botën e përhime, ku nuk ka hyrë ndonjë shpirt i gjallë deri më sot. Ndërkohë, doktoreshë Meri Melouni shpik një tejqyrë. Një vrasës i është vënë nga pas. Kurse kryezot Asrili, me armatën e engjëjve të shndritshëm, udhëheq revoltën e tij të fuqishme. Dhe ndërsa lufta ashpërsohet e arrin kulmin dhe Pluhuri shteret në qiell, fati i të gjallëve – dhe i të vdekurve – së fundmi varet nga dy fëmijët dhe nga e vërteta e thjeshtë e një historie po ashtu të thjeshtë.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2010)
  • Botuar në: 2010
  • ISBN-13: 978-99943-0-159-1
  • Nr. faqe: 455
  • Përmasat e librit: 130 x 195 x 35 mm

Njihu me Autorin

Philip Pullman -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania