Blije këtë produkt
500 Lekë

Të njohësh vetveten ( Botuar nga: Botime Akropoli i Ri në 2017 )

Përkthyesi:  Irdis Domnori

Delia Steinberg Guzman ka shprehur në këto faqe një pjesë të madhe të eksperiencës se saj,të përjetuar gjate më shume se 50 viteve që është marrë me kërkim filozofik Bëhet fjalë për një aventurë, aventurën më të mrekullueshme që mund të kalojë një njeri : aventurën e Njohjes së Vetvetes nje rrugetim qe ka frymëzuar njerezit-heronj te te gjitha koherave; ata njerez qe kane lene gjurmë përgjatë rrugës së tyre, në mënyrë që secili prej nesh të mund ti shohë dhe të orientohet që ta bëjë këtë rrugë sa më shpejt dhe me sa më pak dhimbje. Kjo rrugë është vetë Jeta. Delia Steirtberg Guzman është Drejtuese e Organizmit Ndërkombëtar "Akropoli i Ri” që prej vitit 1991, e cila ka nxitur veprimin e këtij institucioni në fushën e Filozofisë, Kulturës dhe Vullnetarizmit ne më shumë se 60 shtete nga 5 kontinente. Shumë prej veprave të saj janë perkthyer në mbi 25 gjuhë të ndryshme. Ka botuar artikuj të shumtë ne revista dhe gazefa në lidhje me tema mbi filozofinë, muzikën, historinë dhe kulturën në pirgjithësi Ka shktruar më shumë se tridhjetë libra dhe manuale mbi Fifozofinë Praktike,Psikologjinë Qytetërimet e Lashta, Astrologjinë, etj.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Akropoli i Ri (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-214-80-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 96
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 5 mm

Njihu me Autorin

Delia Steinberg Guzman -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania