Blije këtë produkt
1800 Lekë

Të ndriturit ( Botuar nga: Ombra GVG në 2016 )

Autori:  Eleanor Catton
Përkthyesi:  Rudi Erebara

Ndoshta, ai mund ta blinte atë për një natë. Në mëngjes mund ta çonte në Arahura, t’i shpjegonte se kishte ndër mend t’i jepte asaj gjysmën, saktësisht gjysmën. A do të binte ndesh me qëllimin e dhuratës, nëse ai do ta kishte paguar ndërkohë për të pasur kënaqësinë e shoqërisë së saj? Ndoshta. Por, a e duronte dot ai, që burrat e tjerë e kishin njohur atë në atë mënyrë që Steinesi nuk e kishte njohur? Nuk e dinte. Ai shkërmorqi një gjethe në pëllëmbë dhe pastaj ngriti dorën te hunda që t’u marrë erën lëngjeve të saj.

Çmimi: 1800 Lekë
Blije këtë produkt
1800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-06-161-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 800
  • Përmasat e librit: 160 x 242 x 38 mm

Njihu me Autorin

Eleanor Catton -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania