Blije këtë produkt
700 Lekë

Të kesh dhe të mos kesh ( Botuar nga: Onufri në 2007 )

Autori:  Ernest Hemingway
Përkthyesi:  Alqi Kristo

Ernest Hemingëay në romanin e tij të rëndeshishëm “Të kesh dhe të mos kesh” përshkruan me mendjemadhësi vuajtjet individuale të atyre që kanë dhe të atye që skanë, si dhe krijon një nga portretet në delikate dhe më prekëse në krijimtarinë e tij. Zbavitës dhe tragjik, i gjallë dhe poetik, me një ndikim të jashtëzakonshëm emocional. Në këtë roman shumë realist, e, megjithatë, çuditërisht delikat e të guximshëm, Hemingëay e ngre aventurën e madhe letrare në një nivel të ri.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2007)
  • Botuar në: 2007
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-42-21-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 184
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 15 mm

Njihu me Autorin

Ernest Hemingway - 21 Korrik 1899

Ernest Heminguej, lindur nëCicero, Illinois,21 korrik 1899 dhe vdiq i vetëvrarë më 02 .07.1961, Ketchum, Idaho, kujtohet nga të gjitha qarqet artistike si një ndër shkrimtarët më në zë amerikanë të shekullit të XX - të dhe si përfaqësuesi kryesor i Brezit të Humbur.Ai përjetoi thellë tragjedinë e ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania