Blije këtë produkt
400 Lekë

Të gjithë dashnorët kanë frikë ( Botuar nga: Botimet MAX në 2006 )

Autori:  Pascal Quignard
Përkthyesi:  Nasi Lera

Paskal Kinjar (Pascal Quignard), është një nga shkrimtarët më të njohur francezë dhe autor i shumë romaneve të përkthyera në shumë gjuhë të botës. Romani "Të gjithë dashnorët kanë frikë" është një nga më të njohurit e tij, që gjeti menjëherë jehonë te lexuesi francez dhe ai i huaj. Një roman i shkruar me një mjeshtëri të rrallë, ku shpaloset jeta e një muzikanteje, e një artisteje me tërë përmasat e saj sa njerëzore, aq edhe tragjike; një roman që të fut në mendime për jetën dhe njerëzit, një roman që nuk shlyhet nga kujtesa.

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet MAX (2006)
  • Botuar në: 2006
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-37-18-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 300
  • Përmasat e librit: 130 x 200 x 15 mm

Njihu me Autorin

Pascal Quignard -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania