Blije këtë produkt
1000 Lekë

Të gjitha t'i mësova, por harrova një fjalë ( Botuar nga: Fan Noli në 2019 )

Autori:  Dimitris Bourantas
Përkthyesi:  Kloe Lati

Befas ndjeu sikur iu shkëput një pjesë nga vetja e tij: krenaria që ndiente sa here që mendonte se pas do të linte trashëgimi Anën, u shndërrua në agoni, ndoshta edhe në ndjenjë fajësie. Mendja dhe shpirti i tij kërkonin, në mënyrë torturuese, sfilitëse, një zgjidhje. Tashmë i duhej që të zhbironte qysh nga flllimi, madje imtësisht, jetën e Anës, por edhe të kërkonte përgjegjësinë e tij rreth fatit të jetës së saj. Vetëm shpëtimi i shpirtit të tij ishte pendimi. T'i kërkonte të falur për gjithçka bëri dhe për gjithçka nuk bëri dhe që atë femër e sollën deri në këtë pikë, të zbulonte se çfarë harroi që t'ia mësonte. Dhe, nëse do të mundte t'ia mësonte atë, qoftë edhe tani. Përpara se të ishte vonë.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-251-95-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 327
  • Përmasat e librit: 146 x 205 x 17 mm

Njihu me Autorin

Dimitris Bourantas -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania