Blije këtë produkt
1250 Lekë

Të fshehtat e masonerisë ( Botuar nga: Bota shqiptare në )

Autori:  Laurence Gardner
Përkthyesi:  Hasan S. Bregu

Çfarë misteteri i lashtë fshihet prapa origjinave të Masonërisë? Një secret aq i fuqishëm, saqë vet vllazëria është në kërkim të tij për më shumë se treqind vjetësh. Libri i jashtëzakonshëm i Lorenc Gardanit u zbulon më në fund të vërtetën të gjithë atyre që pyesin me vete se cilat janë origjinat e kësaj shoqërie të fshehtë misterioze. Autori, vetë ai mëson për më shumë se njëzet vjet hap portat e sancta sanstrumi-t të Tempullit Mason. Në këto faqe, që përfaqësojnë pikëmbërritjen e shumë viteve kërkimesh arkivore, zbulohen sekretet çelës të Masonërisë dhe kthehet në dritë ajo botë e zhdukur; në të cilën kanë qënduar të varrosura për shekuj.

Çmimi: 1250 Lekë
Blije këtë produkt
1250 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare ()
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-11-55-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 512
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 42 mm

Njihu me Autorin

Laurence Gardner -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania