Blije këtë produkt
1000 Lekë

Të fejuarit ( Botuar nga: INFBOTUES në 2001 )

Autori:  Alessandro Manzoni
Përkthyesi:  Ferdinand Leka

Romani "TË FEJUARIT" (titulli i origjinalit italisht " I PROMESSI SPOSI") është një kryevepër klasike e letërsisë italiane dhe botërore. Me përpunimin gjuhësor të veprës deri në botimin përfundimtar të vitit 1842, autori vuri bazat e gjuhës letrare moderne italiane. Kjo vepër ka ndikuar më vonë në shkrimtarë e romancierë dhe ështtë përkthyer në shumë gjuhë të Evropës e të botës.Përshkrimet e situatave e të personazheve, trajtimi i tyre me art të hollë, tingëllojnë edhe sot, në shumë raste, mjaft aktuale edhe për lexuesin e sotëm të vëmendshëm.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: INFBOTUES (2001)
  • Botuar në: 2001
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-173-35-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 674
  • Përmasat e librit: 146 x 204 x 26 mm

Njihu me Autorin

Alessandro Manzoni -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania