Blije këtë produkt
600 Lekë

Tango në prill, Këngë shendi ( Botuar nga: Botime Pegi në 2019 )

Autori:  Adriatike Lami

Shkëputur nga parathënia Për lexuesin: Tango në prill, ndez pasionin nën Hënën e plotë prej nga dashuria lind papritur. Mahnitës, harmonia e tangos në muzikë e figurë; mrekulli, ritmi i shpirtrave të për puthur në stinë lulnimi. Në tangon e pranverës nuk ka shumë rëndësi të luash saktësisht lëvizjet e detajet e figurës së duhur, por të ndjesh frymëmarrjen e tjetrit, rrahjet e zemrës së tij; melodia e tangos si dhe ligjërimi poetik përfigurojnë valëzimin e zjarrtë të shpirtrave e më pas të trupave të lidhur. Unik artikulimi i tangos, nuk ka nevojë për kurse, lind befasisht prej shpirti, sapo përballë të jetë njeriu i duhur, i cili tërheq e drejton kërcimin që endet për t'u pëlqyer.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 233 72 1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 166
  • Përmasat e librit: 200 x 191 x 14 mm

Njihu me Autorin

Adriatike Lami -

Adriatike Lami lindi në vitin 1972. Është diplomuar për Gjuhë shqipe - Letërsi në vitin 1994, (UT). Studime pasuniversitare (SHPU -UT),2005. Studime Doktorale-në vazhdim (QSA). Ka punuar si specialiste e arsimit parauniversitar, e njohur dhe me përvoja ndërkombëtare në fushat e: mësimdhënies, ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania