Blije këtë produkt
900 Lekë

Tabelat e Emeraldit ( Botuar nga: Magus në 2017 )

Autori:  Maurice Doreal
Përkthyesi:  Ervina Sala

Kushtoi vëmendje zërit , o njeri që të mëson mençurine dhe dritën në këtë cikël; që të mëson si ta dëbosh errësirën, që të mëson si ta sjellësh Driten në jetën tënde! Përpiqu, o njeri, të gjesh rrugën që të çon tek Jeta e Perjetshme si një Diell! Largohu nga veli i errësirës! Përpiqu të jesh një Drite për botën!Bëje veten tënde një enë për Dritën, bëje veten tënde një vatër për Diellin e kësaj hapësire! Ktheje për nga Kozmosi vështrimin tënd!Ktheje për nga Drita vështrimin tënd! Fol më fjalët e Banorit, këngën që thërret Driten! Këndo ti kënëën e lirise! Këndo ti këngen e shpirtit! Krijo Vibrimin e lartë që do të të bëjë Ty Një me Gjithësinë!"Përzihu me Kozmosin! Rritu Nië me Dritën!

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Magus (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4409-2-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 200
  • Përmasat e librit: 130 x 210 x 7 mm

Njihu me Autorin

Maurice Doreal -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania