Per shkak te situates se Covid-19, porosite jashte Shqiperise jane bllokuar deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to Covid-19 situation, orders for out of Albania have been blocked until a further notice.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
600 Lekë

Stuhi në Gang ( Botuar nga: Botimet Kokona në 2004 )

Autori:  Rabindranat Tagora
Përkthyesi:  Vedat Kokona

Ngjarjet që përshkruhen në roman kanë të bëjnë me periudhën e gjysmës së dytë të shekullit të 19 dhe jo rastësisht autori i ka vënë titullin “Stuhi në Gang” i cili simbolizon prishjen e zakoneve të vjetra në Bengalin e asaj kohe.Martesa e dy çifteve,- e Romeshit dhe e Sushilës si dhe ajo e Nolinakhut dhe e Komolës e bërë sipas zakonit indian, ku të rinjtë nuk njiheshin dhe i nënshtroheshin vullnetit të prindërve; stuhia që shpërthen në lumin Gang dhe mbijetesa e dy të rinjve të cilët gabimisht kujtojnë se janë burrë e grua dhe vazhdimi më tej i ngjarjeve, të cilën po ja lëmë lexuesit ta zbulojë, të gjitha këto pra, shtrojnë çështjen sesi duhen formuar marrdhëniet në familjen indiane në kushtet e reja të jetesës.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Kokona (2004)
  • Botuar në: 2004
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-929-7-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 308
  • Përmasat e librit: 143 x 203 x 11 mm

Njihu me Autorin

Rabindranat Tagora -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania