Blije këtë produkt
700 Lekë

Streha e manekinëve ( Botuar nga: Fan Noli në 2020 )

Autori:  Halit Shamata

Kjo natyrisht është pjesa e legjendës urbane, po sidoqoftë hija e rëndë dhe madhështore e shtëpisë, vdekja e dy burrave njëri pas tjetrit dhe divorcimi i shpejtë i të tretit, të krijonin përshtypjen se ajo shtëpi kishte diçka prej burgu ku ishte në fuqi edhe dënimi me vdekje... Dhe sado që të thoshe se burgu për burrat është, në atë shtëpi jetonte vetëm një grua dhe fantazmat e burrave të vdekur, të cilët sado rastësisht të kishin vdekur, nuk shpëtonin dot nga legjenda urbane, e cila në qytete të vogla dhe të mbyllura, është pjesë e planit urbanistik.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 291 93 6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 204
  • Përmasat e librit: 145 x 210 x 15 mm

Njihu me Autorin

Halit Shamata -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania