Blije këtë produkt
550 Lekë

Stralisku ( Botuar nga: Albas në 2017 )

Autori:  Roberto Piumini
Përkthyesi:  Rigel Rizaj

Sakumati, piktor turk, u thirr për të pikturuar muret e bardha mes të cilave jetonte një fëmijë, i mbyllur për shkak të një sëmundjeje të çuditshme. Raporti ndërmjet piktorit, fëmijës dhe të atit nuk do të jetë një kontratë e thjeshtë pune, por një pakt marrëdhëniesh njerëzore. Figurat që do të lindin dhe do të jetojnë në mure, do të reshtin së qeni thjesht një zbukurim, kur të krijohet lulja-xixëllonjë, që do të jetë edhe thelbi i të gjithë krijimit: Stralisku. Historia e këtij libri është historia e një miqësie të pastër dhe delikate, që mund ta quajmë edhe një përrallë për fuqinë e dashurisë.

Çmimi: 550 Lekë
Blije këtë produkt
550 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 02 981 2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 108
  • Përmasat e librit: 145 x 205 x 10 mm

Njihu me Autorin

Roberto Piumini -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania