Blije këtë produkt
300 Lekë

Sonete ( Botuar nga: Botimet Kokona në 2001 )

Autori:  Uilliam Shekspir
Përkthyesi:  Vedat Kokona

Shekspiri ka filluar të shkruajë sonete në fillim të viteve 1590. Më 1598, Meres përmend sonetet e ëmbla të Shekspirit, që ishin bërë të njohura në rrethin e miqëve të tij. Në vitin 1599, botuesi, William Graggard, botoi dy sonete të Shekspirit dhe, më në fund, më 1609, të gjitha sonetet dolën në botim të veçantë.

Çmimi: 300 Lekë
Blije këtë produkt
300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Kokona (2001)
  • Botuar në: 2001
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99-28-4065-0-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 79
  • Përmasat e librit: 119 x 189 x 6 mm

Njihu me Autorin

Uilliam Shekspir -

William Shakespeare (shqiptimi: Uiljëm Shejkspjë, në letërsinë shqipe i njohur si Uiliam Shekspir) ishte një dramaturg anglez që lindi më 23 prill 1564 në Stratford mbi Avon dhe vdiq më 23 prill 1616 në po të njëjtin qytet. Uilliam Shekspir e ngriti artin poetik në majat më të larta. Kur flitet për ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania