Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
700 Lekë

Sofonizba ( Botuar nga: Fan Noli në 2011 )

Autori:  Jeronim De Rada
Përkthyesi:  Klara Kodra

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-86-41-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 118
  • Përmasat e librit: 112 x 194 x 11 mm

Njihu me Autorin

Jeronim De Rada -

Jeronim de Rada (1814 - 1903), ishte poet, publicist, folklorist, filolog dhe mësues shqiptar, një nga shkrimtarët më të mëdhenj arbëresh, themeluesi i Rilindjes shqiptare. U lind në vitin 1814 në Maki të Kalabrisë mësimet e para i kreu në kolegjin e Shën Adrianit të Shën Mitri Koronës. Më 1834 ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania