Blije këtë produkt
600 Lekë

Sizifi i shpirtit tim ( Botuar nga: Maluka në 2023 )

Autori:  Armenida Qyqja

Krijimtaria poetike e Armenida Qyqes në thelb përcjell një ‘dihatje’ njerëzore, brenda saj është gjithmonë i pranishëm njeriu. Shpejt besoj, që koHa, poezinë e saj do ta trajtojë në qasje estetike dhe studime të nevojshme letrare, por edhe të fenomenit femëror në poezinë shqipe, si refleksion dhe zhvillim i kohës dhe i poezisë moderne.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Maluka (2023)
  • Botuar në: 2023
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928393074
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 115
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 10 mm

Njihu me Autorin

Armenida Qyqja -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania