Blije këtë produkt
1200 Lekë

Siriano De Berzherak ( Botuar nga: BOTIMET JOZEF në 2020 )

Autori:  Edmond Rostand
Përkthyesi:  Prokop M. Gjergo

Me kërkesën e aktorit Coqueline Aine, Edmond Rostand shkruan veprën e tij të famshme "Cyrano de Bergerac", e cila vihet në skenë më 28 dhjetor 1897. Kjo vepër, u vlerësua me entuziazëm nga kritika dhe publiku, si një moment pauze ndaj realizmit dhe natyralizmit.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: BOTIMET JOZEF (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 280 61 9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 316
  • Përmasat e librit: 149 x 208 x 15 mm

Njihu me Autorin

Edmond Rostand -

Edmond Eugène Alexis Rostand (Marsejë, 1 prill 1868 - Paris, 2 dhjetor 1918) Poet dhe dramaturg francez, i njohur kryesisht për veprën teatrale "Cyrano de Bergerac". Lindi në një familje të pasur marsejeze. Pasi përfundoi studimet në qytetin e lindjes, vazhdoi për Drejtësi, në Paris. Në 1888 fillon ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania