Blije këtë produkt
900 Lekë

Sirenat e Bagdatit ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2008 )

Autori:  Yasmina Khadra
Përkthyesi:  Altin Pleqi

Kafr Karami është një fshat i vogël në kufi të shkretëtirës irakiane. Fshatarët diskutojnë duke parë televizorin dhe mërziten, presin, larg luftës që porsa shpërthyen Perëndimoret dhe që i kanë vënë flakën të gjithë vendit. Por konflikti, me pjesën e vet të egërsisë, moskuptimit dhe aksidenteve tragjike do të përfundojë duke e përfshirë dhe këtë zonë ku besimi, zakonet dhe nderi nuk janë fjalë boshe. Dhe kur një poshtërim i ri vjen të përdhosë atë që një Beduin ka më të shenjtë, atëherë fillon koha e revoltimit dhe përgjigjes flakë për flakë. Një hakmarrje e tmerrshme, e pamëshirshme sepse që tash e tutje vetëm gjaku mund ta lajë atë që është fëlliqur.

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2008)
  • Botuar në: 2008
  • ISBN-13: 978-9928-00-022-4
  • Nr. faqe: 400
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 30 mm

Njihu me Autorin

Yasmina Khadra -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania