Blije këtë produkt
650 Lekë

Sindroma `Shopping` ( Botuar nga: Dudaj në 2009 )

Përkthyesi:  Albana Nexhipi

KLIENTI KA GJITHMONË TË DREJTË...EDHE KUR E KA GABIM! Një palë pantallona në mes të prapanicës , një triko me ngjyrën e lëvores së pemës , një pallto më në modë se të tjerët... Kur merresh me dëshirat e klientëve në një dyqan veshjesh, asnjë kërkesë s'është tej mase absurde dhe asnjë pyetje s'është e paimagjinueshme. Kështu, zonjat e bollshme vazhdojnë të këmbëngulin se iu bën masa dyzet e dy, ato që janë maniake pas të blerit, s'e vënë re që karta e kreditit është boshatisur tashmë, ndërkohë që shitëset e shohin gjithë këtë pa u përzierë aspak, teksa nxjerrin në pah një buzëqeshje tridhjet e dy dhëmbëshe. Një dyqan veshjesh është një mikrokozmos, ku mund të hyjë kushdo, të kërkojë gjërat më të çuditshme e t'u japë zë dëshirave më të parealizueshme. Nga ana tjetër, dihet: klienti ka gjithmonë të drejtë... "Sindroma e të blerit" është një fjalor i kapriçove të modës, një fjalor i termave të habitshme që përdorin klientet, një karel zbavitës e fshikullues njëkohësisht mbi absurditetin e pabesueshëm të racës njerëzore. Është një libër për dëshirat, për gratë në kërkim të bukurisë, për njerëzit në kërkim të një lumturie të thjeshtë e të sinqertë.

Çmimi: 650 Lekë
Blije këtë produkt
650 Lekë

Detajet e Librit

 • Shtëpia Botuese: Dudaj (2009)
 • Botuar në: 2009
 • Gjuha e publikimit: Shqip
 • ISBN-13: 978-99943-0-116-5
 • Formati: me kapak të hollë
 • Nr. faqe: 176
 • Përmasat e librit: 128 x 198 x 9 mm

Njihu me Autorin

Mariafrancesca Venturo -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania