Blije këtë produkt
800 Lekë

Simfonia pastorale ( Botuar nga: Albas në 2022 )

Autori:  André Gide
Përkthyesi:  Primo Shllaku

Simfonia pastorale Duke menduar se Zoti e ka thirrur të kujdeset për Gertrudën, vajzën e re të verbër e pa njeri, një pastor që jeton në Alpet e Zvicrës, vendos ta marrë në shtëpi. Ky veprim jo vetëm që do të shkaktojë çoroditje në familje, por do të bëhet shkas për të ndryshuar rrjedhën e jetëve të anëtarëve të saj dhe të vetë së birësuarës, Gertrudës. Pastori kujdeset për edukimin dhe shoqërizimin e Gertrudës së verbër, gjë që e bën atë personazhin kryesor në botën e saj të kufizuar. Prania e tepruar e pastorit në jetën e saj, do ta bëjë Gertudën të mendojë se ndien dashuri për të, por ajo çka ndodh me shikimin e saj do të na tregojë tjetër gjë.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789951153430
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 96
  • Përmasat e librit: 120 x 190 x 18 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania