Blije këtë produkt
900 Lekë

Si yjet që bien ( Botuar nga: Dudaj në 2010 )

Përkthyesi:  Guri Shyti

Historia plot aventura e mundime e një familjeje shumë të pasur nga Milanoja; ngjarjet, që zhvillohen përgjatë një shekulli, madje edhe në një hapësirë ndërkombëtare, sillen rreth një personazhi të paharruar femëror. Hija e një incesti, krijimi i një perandorie të madhe industriale, ngjyrimet e përgjakura të luftës, bota vezulluese e modës, plogështia e sensualitetit dhe të fshehtat e patreguara të njerëzve të pushtetshëm - këto janë pjesët përbërëse të këtij romani të dhunshëm e romantik, që e josh lexuesin dhe e përfshin në thellësitë e veta.

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2010)
  • Botuar në: 2010
  • ISBN-13: 978-99943-0-190-4
  • Nr. faqe: 530
  • Përmasat e librit: 140 x 200 x 25 mm

Njihu me Autorin

Sveva Casati Modignani -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania