Blije këtë produkt
500 Lekë

Si të godasim në shenjë ( Botuar nga: FENIX në 2018 )

Autori:  Prem Rawat
Përkthyesi:  Gino Luka

Brenda nesh gjendet një kopsht. Një kopsht që nuk ndikohet nga rrëmuja e botës së jashtme. Një kopsht të cilin askush nuk mund të vijë e ta trazojë. Në botën përreth nesh ka dashuri dhe urrejtje, tension dhe mister. Drama e përditshme po del në pah.Megjithatë, ka një vend brenda teje ku mund të jesh ai që je. Pa shtirje, pa gënjeshtra. Një vend ku mund të ndihesh plotësisht i çlirët. Ky kopsht ekziston brenda kujtdo. Lëri mënjanë titujt dhe rolet që luan çdo ditë. Në ketë kopsht të brendshëm mund të qëndrosh vetëm me veten tënde. Edhe në qoftë se ta kanë hequr lirinë dhe të ka ndodhur diçka e tmerrshme, asgjë nuk ta heq dot gjënë më të çmuar që ti mban brënda vetes. Është zgjedhja jote, nëse do të përpiqesh të arrish të njohesh atë që ke brenda teje. Ndoshta, gjatë jetës, do të arrish në një pike ku të mendosh: «Kaq e pati, për mua mori fund gjithçka». Në atë çast, kujtohu se gjëja më e rëndësishme ndodhet ende brenda teje dhe aty do të qëndrojë përgjithmonë. Ajo që ti mban brenda vetes, eshtë me të vertetë e jotja.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: FENIX (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4462-0-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 146
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 10 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania