Blije këtë produkt
500 Lekë

Si përhapet pandemia ( Botuar nga: Dudaj në 2020 )

Autori:  Paolo Giordano
Përkthyesi:  Adrian Beshaj

Pandemia e CoViD-19-s mund të jetë emergjenca shëndetësore më e rëndësishme e epokës sonë. Na zbulon kompleksitetin e botës që popullojmë, të logjikave të saj sociale, ekonomike, ndërpersonale dhe psikike. Kjo që po kalojmë ka karakter mbiidentitar dhe mbikulturor. Kërkon një përpjekje fantazie që në një regjim normal nuk jemi mësuar ta kryejmë: ta shohim veten të lidhur pazgjidhshmërisht me njëri-tjetrin dhe të mbajmë parasysh praninë e tyre në zgjedhjet tona individuale. Në pandemi, mungesa e solidaritetit është, para së gjithash, një e metë imagjinate. Në pandemi, jemi një organizëm i vetëm, një komunitet që përfshin tërësinë e qenieve njerëzore.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 99943 0 610 7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 82
  • Përmasat e librit: 113 x 184 x 6 mm

Njihu me Autorin

Paolo Giordano -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania