Blije këtë produkt
400 Lekë

Shumëgjuhëshi i udhëtarit ( Botuar nga: EDFA në 2012 )

Autori:  Pavli QeskuMartin Qesku

Në këtë libërth me dhjetë tema dhe rreth 400 fjalë për secilën gjuhë mbulohen nevojat kryesore të udhëtarit për t'u orientuar në mjediset e aeroporteve e në udhë, për t'u marrë vesh në hotele e restorante, për të kërkuar ndihmë te mjeku apo farmacisti. Fjalët në gjuhët e huaja jepen me sistem të lexueshëm lehtë për të gjithë. Botimi përmban edhe krahun gjuhë e huaj-shqip për vizitorët e huaj në Shqipëri dhe trojet ku flitet shqipja. Shqiptimi jepet me sistem fonetik të thjeshtë.

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: EDFA (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 337
  • Përmasat e librit: 102 x 143 x 16 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania