Blije këtë produkt
800 Lekë

Shumë zhurmë për asgjë ( Botuar nga: Onufri në 2005 )

Përkthyesi:  Fan Stilian Noli

Kjo vepër përcaktohet si komedia e fundit e Shekspirit. Ndryshe nga komeditë e tjera, humori i “Shumë zhurmë për asgjë”, nuk krijohet nga situatat qesharake. Humori i kësaj vepre krijohet nga vetë karakteret dhe mënyra e sjelljes së shoqërisë ku ata jetojnë. Subjekti kryesor vërtitet rreth pengesave që i dalin bashkimit të dy të dashuruarve të rinj Klaudios dhe Heros, linja dytësore e ngjarjeve, “lufta zbavitëse” e dy gjinive që zhvillohen midis Beatriçes dhe Benedikut, është shumë tërheqëse dhe interesante dhe zbavitëse në krahasim me të parën.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2005)
  • Botuar në: 2005
  • ISBN-13: 978-99943-42-37-6
  • Nr. faqe: 190
  • Përmasat e librit: 143 x 215 x 20 mm

Njihu me Autorin

William Shakespeare -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania