Blije këtë produkt
690 Lekë

Shtrigat ( Botuar nga: Çabej në 2008 )

Autori:  Roald Dahl
Përkthyesi:  Brikena Çabej

Në këtë libër do të mësoni çdo gjë rreth shtrigave. Shtriga e përrallës na del gjithnjë veshur me pelerinë të zezë e me kapele, kaluar mbi një fshesë bishtgjatë kot- më-kot. Kurse ne këtu nuk po kallëzojmë përrallë, po kallëzojmë për SHTRIGAT E VËRTETA. Dhe për shtrigat e vërteta e para gjë që duhet të dini është kjo këtu - hapini veshët mirë e dëgjoni: SHTRIGAT E VËRTETA duken krejt si gra të zakonshme, vishen si ato, banojnë në shtëpi si gjithë bota e shkojnë në punë SI GJITHË GRATË E TJERA. Ja se pse është kaq vështirë t'i diktosh e t'i zbulosh.

Çmimi: 690 Lekë
Blije këtë produkt
690 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Çabej (2008)
  • Botuar në: 2008
  • ISBN-13: 978-99927-33-95-0
  • Nr. faqe: 184
  • Përmasat e librit: 145 x 210 x 15 mm

Njihu me Autorin

Roald Dahl -

Roald Dahl ( 13 Shtatore 1916 – 23 Nentore 1990) ka qene nje novelist Britanike, shrimtar i tregimeve te shkurta, poet, scenarist dhe pilot luftarak. Librat e tij jane shitur ne me shume se 250 milion kopje ne mbare boten. I lindur ne Wales te Norvegjise nga prinder emigrant ai ka sherbyer ne Royal Air Force ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania