Blije këtë produkt
800 Lekë

Shtigje dhe trotuare ( Botuar nga: Botimet Dritëro në 2017 )

Autori:  Dritëro Agolli

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Dritëro (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99927-34-68-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 212
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 15 mm

Njihu me Autorin

Dritëro Agolli -

Dritëro Agolli lindi në Menkulas të Devollit. Pasi mori mësimet e para në vendlindje, vazhdoi gjìmnazin e Gjirokastrës, një shkollë me mjaft traditë. Studimet e larta për letërsi i mbaroi në Petërburg. Ka punuar shumë kohë gazetar në gazetën e përditshme "Zëri i popullit", dhe për shumë vjet ka ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania