Blije këtë produkt
1100 Lekë

Shtatë të çmendurit ( Botuar nga: Albas në 2021 )

Autori:  Roberto Arlt
Përkthyesi:  Erion Karabolli

Shtatë të çmendurit është vlerësuar unanimisht prej kritikës si kryevepra e Roberto Arlt-it. Në të, autori prek dhe shtjellon disa nga problemet e shtruara prej ekzistencializmit filozofik. çështjet morale, vetmia, ankthi përballë pakuptimit të jetës dhe trishtimi ndaj vdekjes janë tema që përseriten në arkitekturën metafizike të personazheve të romanit. Është një kritikë e mprehtë shoqërore e Argjentinës së viteve njëzet.

Çmimi: 1100 Lekë
Blije këtë produkt
1100 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928356338
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 298
  • Përmasat e librit: 145 x 205 x 25 mm

Njihu me Autorin

Roberto Arlt -

Lindi në Buenos-Ajres. Babai ishte nga Poznani i Polonisë, ndërsa nëna ishte me origjinë nga Trieste. Më shumë se në shkollë, mësimet i mori nëpër lagjet portuale të Floresit, ku kaloi fëmijërinë dhe adoleshencën. Në vitin 1916 filloi punë si gazetar, ndërsa në vitin 1926 botoi novelën e parë ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania