Blije këtë produkt
1000 Lekë

Shqiptarët - kronikë e një filoheleni ( Botuar nga: Amazon në 2021 )

Autori:  Xhorxh Finlej

Shqiptarët përbëjnë një racë të veçantë midis kombeve të tjera të Evropës. Mendohet se ata janë përfaqësuesit e pellazgëve. Ata e quajnë veten shqiptarë. Disa mendojnë se ata i kanë zënë trojet në të cilat ata banojnë, përpara kohës së Homerit, dhe se ata janë pasardhësit e drejtpërdrejtë të asaj race së cilës i përkisnin Epirotasit dhe Maqedonasit e lashtë si fise me të njëjtën origjinë. Sipas këtyre arkeologëve, Aleksandri i madh duhet të ketë folur një dialekt të vjetër të shqipes në banketet ekstravagante me oficerët e tij Maqedonas.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Amazon (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9798466279320
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 138
  • Përmasat e librit: 135 x 202 x 10 mm

Njihu me Autorin

Xhorxh Finlej -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania