Blije këtë produkt
1500 Lekë

Shqipëria në tranzicion ( Botuar nga: AIIS në 2011 )

Autori:  Elez Biberaj

Ky libër është rezultat i një pune kërkimore shumëvjeçare mbi politikën e brendshme dhe të jashtme të Shqipërisë. Libri i Autorit Elez Biberaj nuk është i rëndësishëm vetëm për atë që shkruan, po edhe për atë që nuk kanë shkruar autorët e tjerë në këtë fushë. Studimi i tij është një burim të dhënash të besueshme dhe të hollësishme për studiuesit që përpiqen të kuptojnë lidhjet midis institucionalizmit partiak dhe sistemeve zgjedhore gjatë procesit të tranzicionit demokratik. Autori ka dhënë mirë atmosferën e kulturës politike shqiptare për luftën politike midis individëve dhe grupeve, si dhe midis partive.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: AIIS (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4062-0-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 520
  • Përmasat e librit: 160 x 237 x 35 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania