Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
800 Lekë

Shqipëria në luftën bizantino-normande (Aleksiada) ( Botuar nga: Les Livres Rama në 2013 )

Autori:  Luan Rama

Çfarë ndodhi në Shqipëri në fundin e shekullit XI dhe fillimin e shekullit XII?... Ana Komnena, bija e perandorit të Konstantinopojës Aleksi I, në veprën e saj madhore Aleksiada kushtuar atit të saj bazileus, përshkruan luftrat e tmerrshme midis normandëve dhe bizantinëve në Shqipëri, rrethimet e kështjelles së Dyrrachiumit, pushtimet e Vlorës, Kaninës, Orikumit, luftrat në Petrelë, Ohër, apo në Gllavinica pranë Bylisit, etj. Nga Shqipëria e asaj epoke, kalonin kryqtarët e Perëndimit që merrnin udhën e kryqëzatave, drejt Jeruzalemit për të çliruar Varrin e Shenjtë.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Les Livres Rama (2013)
  • Botuar në: 2013
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 2-9542974-3-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 282
  • Përmasat e librit: 140 x 206 x 15 mm

Njihu me Autorin

Luan Rama -

Luan Rama ish-Ministër i Brendshëm i Shqipërisë gjatë periudhës korrik, 2002 - tetor, 2003 të qeverisë socialiste. Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së. Luan Rama është një nga 140 deputetët e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017.[1] Ai i përket Lëvizja ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania