Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
700 Lekë

Shqipëria e Auguste Dozon ( Botuar nga: Les Livres Rama në 2014 )

Autori:  Luan Rama

"Mik i afërt i Charles Baudelaire, edhe vetë poet, konsulli francez Auguste Dozon ishte një nga të parët studjues perëndimorë që bëri të njohur jashtë kufijve të Shqipërisë pasurinë e trashëgimisë kulturore shqiptare, të gjuhës, përrallave, këngëve dhe zakoneve. Nga Janina, i vendosur në vitin 1875, ai udhëtoi nëpër Shqipëri dhe bashkëpuntorë të afërt kishte Kristoforidhin, Naim Frashërin, Vangjel Meksin, etj..."

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Les Livres Rama (2014)
  • Botuar në: 2014
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 295429744-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 428
  • Përmasat e librit: 140 x 209 x 21 mm

Njihu me Autorin

Luan Rama -

Luan Rama ish-Ministër i Brendshëm i Shqipërisë gjatë periudhës korrik, 2002 - tetor, 2003 të qeverisë socialiste. Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së. Luan Rama është një nga 140 deputetët e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017.[1] Ai i përket Lëvizja ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania