Blije këtë produkt
1000 Lekë

Shqipëria dhe Jugosllavia ( Botuar nga: Naimi në 2017 )

Autori:  Ledion Krisafi

Libri "Shqipëria dhe Jugosllavia (1945-1948)" i dr. Ledion Krisafit, për herë të pare në mënyrë shkencore e plotësisht të argumentuar, sfidon "mite" të ngritura në paradigmën e marrëdhënieve midis Shqipërisë dhe Jugosllavisë. Me këtë monografi, autori mund të radhitet në grupin e studiuesve qe, duke u mbështetur në të dhëna burimore të të dy palëve.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Naimi (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928234124
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 278
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 15 mm

Njihu me Autorin

Ledion Krisafi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania