Blije këtë produkt
1500 Lekë

Shqipëria 1878 - 1928 ( Botuar nga: Pika pa sipërfaqe në 2021 )

Autori:  Xhafer Sadiku

Në këtë libër janë paraqitur dhe trajtuar nën dritën dokumentare të burimeve arkivore disa prej momenteve më kyçe të historisë moderne të Shqipërisë, qysh prej lidhjes së Prizrenit e themelimit të shtetit modern shqiptar e deri te ardhja në pushtet e mbretit Zog. Të tëra ngjarjet dhe aktorët vendimtare historike janë parë ndryshe nga historigrafia nacional-komuniste, që ende sundon në ligjërimin tonë publik për historinë e kësaj periudhe, duke hapur kësisoj një shteg të ri për ta hulumtuar dhe interpretuar historinë tonë në një paradigmë të re.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Pika pa sipërfaqe (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928185792
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 484
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 37 mm

Njihu me Autorin

Xhafer Sadiku -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania