Blije këtë produkt
1600 Lekë

Shpresa të mëdha ( Botuar nga: Fan Noli në 2010 )

Autori:  Charles Dickens
Përkthyesi:  Klodian Briçi

Pasuria misterioze që fati i cakton bonjakut Pip, hedhja poshtë me mendjemadhësi e miqve të vjetër, brengat dhe vuajtjet që shënojnë udhën e ekzistencës së tij drejt pjekurisë së vetëdijshme, përbëjnë themelin e një rrëfimi ku ndjenja e fajit dhe e dhunës themelohen me shenja groteske, në sajë të të cilave komedia merr ngjyrime therëse dhe mizore. Studimi i zhvillimit të personalitetit, kjo është vepra e Dikensit, në të cilën dallohet një thellim psikologjik i tillë që, bashkë me mjeshtërinë shprehëse të zgjedhur të autorit, na lejon të shijojmë gjer në faqen e fundit të librit një rrëfenjë të pasur me ngjarje dhe gjendje pezullie.

Çmimi: 1600 Lekë
Blije këtë produkt
1600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2010)
  • Botuar në: 2010
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-86-07-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 592
  • Përmasat e librit: 145 x 205 x 30 mm

Njihu me Autorin

Charles Dickens -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania