Blije këtë produkt
1300 Lekë

Shpikja e flatrave ( Botuar nga: Botimet Living në 2019 )

Autori:  Sue Monk Kidd
Përkthyesi:  Eni Myrtollari

I frymëzuar pjesërisht prej figurës historike të abolicionistes dhe ithtares së të drejtave të grave, Sara Grimkes, romani i Kidit nis të rrjedhë që nga ditëlindja e njëmbëdhjetë e Sarës, ditën kur i dhanë në pronësi një skllave, dhjetëvjeçaren me emrin Trazovaçe. "Shpikja e flatrave" i ndjek këto dy gra në rrugëtimin e tyre për tridhjetë e pesë vitet në vijim, teksa secila rreket të krijojë jetën e saj, duke lënë gjurmë të dukshme në jetën e tjetrës e duke formuar një marrëdhenië të shënjuar nga faji, dështimet, largimet dhe vuajtjet prej dashurisë.

Çmimi: 1300 Lekë
Blije këtë produkt
1300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Living (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-216-71-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 374
  • Përmasat e librit: 140 x 200 x 30 mm

Njihu me Autorin

Sue Monk Kidd -

Sue Monk Kidd u lind më 1948 në qytetin Silvester, Xhorxhia. Romani i saj "Jeta sekrete e bletëve" ka qenë për më shumë se njëqind javë në listën "Bestseller" dhe është shitur në miliona kopje në mbarë botën, duke fituar njëkohësisht shumë çmime të rëndësishme letrare dhe duke u kthyer tashmë ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania