Blije këtë produkt
1500 Lekë

Shoqëria e hapur dhe armiqtë e saj Vëllimi 2: Hegeli dhe Marksi ( Botuar nga: Fan Noli në 2012 )

Autori:  Karl Popper
Përkthyesi:  Sadedin Limani

Po pse atëherë të sulmohet Marksi? Pavarësisht nga meritat e tij, unë besoj se Marksi ishte një profet i rremë. Ai ishte një profet i zhvillimit të historisë, por profecia e tij nuk rezultoi e vërtetë, megjithatë kjo nuk është akuza kryesore. Më i rëndësishëm është fakti që ai çorientoi vlerat e njerëzve inteligjentë duke besuar që profecia historike është rruga shkencore e përqasjes së problemeve shoqërore. Marksi është përgjegjës për ndikimin shkretues të metodës historiciste të mendimit në radhët e atyre që dëshirojnë të çojnë përpara çështjen e shoqërisë së hapur.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-86-89-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 432
  • Përmasat e librit: 146 x 204 x 30 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania