Blije këtë produkt
1200 Lekë

Shoqëria e hapur dhe armiqtë e saj Vëllimi 1: Magjia e Platonit ( Botuar nga: Fan Noli në 2012 )

Autori:  Karl Popper
Përkthyesi:  Sadedin Limani

Një shoqëri e mbyllur i ngjan një kopeje ose një fisi që është një njësi gjysmë organike, anëtarët e së cilës mbahen së bashku përmes lidhjeve gjysmë biologjike dhe familjare, duke ndarë me njëri-tjetrin përpjekjet e përbashkëta, gëzimin e përbashkët dhe hidhërimin e përbashkët. Dhe megjithëse një shoqëri e tillë mund të bazohet në skllavëri, prania e skllevërve nuk e ka të nevojshme krijimin e një sjelljeje që ndryshon nga ajo e kafshëve shtëpiake. Rrjedhimisht, mungojnë ato aspekte që bëjnë të mundur të zbatohet me sukses teoria organike e një shoqërie të hapur.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-86-88-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 292
  • Përmasat e librit: 144 x 204 x 21 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania