Blije këtë produkt
1200 Lekë

Shkolla e rrugës ( Botuar nga: Botimet Living në 2019 )

Autori:  Tara Westover
Përkthyesi:  Diana Çuli

Tara dhe familja e saj u rritën duke u përgatitur për Ditët e Tmerrit, por, sipas qeverisë amerikane, ajo nuk ekzistonte në asnjë dokument zyrtar. Nuk kishte certifikatë lindjeje. Nuk kishte dëftesa shkolle, sepse nuk shkeli kurrë në një klasë mësimi. Nuk kishte kartelë mjekësore, sepse babai i saj nuk kishte besim te spitalet. Teksa ajo rritej, babai i saj bëhej gjithnjë e më radikal, ndërsa i vëllai gjithnjë e më i dhunshëm. Në moshën gjashtëmbëdhjetëvjeçare, Tara kuptoi se duhej te ikte nga shtëpia ku ishte rritur. Duke bërë këtë, ajo zbuloi si fiiqinë shndërruese që të jep shkollimi, ashtu edhe çmimin që duhej të paguante për ta fituar atë liri.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Living (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 216 69 4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 374
  • Përmasat e librit: 148 x 220 x 26 mm

Njihu me Autorin

Tara Westover -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania